13.06.2014

ROTR laureatem Nagrody Marszałka

11 czerwca br. ROTR Spółdzielnia Mleczarska w Rypinie została uhonorowana Nagrodą Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii "Rolnictwo i Rozwój Obszarów Wiejskich". Podczas uroczystej Gali w toruńskim Dworze Artusa nagrodę w imieniu ROTR odebrał z rąk Piotra Całbeckiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego, Sławomir Cichacki - Wiceprezes ds. Handlu.

Tegoroczna gala była już XIV edycją Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. To najbardziej prestiżowe wyróżnienia, przyznawane przez gospodarza regionu za najwartościowsze dokonania w istotnych obszarach działalności publicznej i społecznej, profesjonalnej i biznesowej. O najważniejsze doroczne wyróżnienia w regionie tradycyjnie ubiegały się wybitne postaci i zespoły reprezentujące trzynaście dziedzin: gospodarkę, fundusze unijne, rolnictwo i rozwój obszarów wiejskich, innowacyjne metody stosowane w zakresie rozwoju i promocji miast i obszarów wiejskich, nauka, badania naukowe i postęp techniczny, edukacja, kultura, ochrona zdrowia, sport, ochrona środowiska naturalnego, działalność społeczna i zaangażowania na rzecz drugiego człowieka, budowa społeczeństwa obywatelskiego i promocja województwa. W tym roku do nagród zgłoszonych zostało ponad 100 wniosków, a ostatecznie o wyborze laureatów zdecydowała Kapituła, w skład której weszli naukowcy, artyści i ludzie związani z Kujawami i Pomorzem.

ROTR znalazł się w gronie laureatów obok takich osobistości, firm i instytucji jak m.in. Fabryka Cukiernicza "Kopernik" SA w Toruniu, Opera Nova w Bydgoszczy, Janina Ochojska (Fundacja Polska Akcja Humanitarna), Jerzy Owsiak (Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy) czy Jan Wyrowiński - wicemarszałek Senatu RP.